fbpx

Онлайн-платформа для жертв домашнього насильства "Мені здається"

Минулого року від рук домашніх тиранів загинуло 74 людини. 141 особа під час таких побоїв дістала тяжкі травми, понад тисяча — легкі побої. Лише у Києві з 1 до 11 січня, в період новорічних свят, із заявами про домашнє насильство зверталося 743 особи. Зокрема, до поліції повідомляли 629 людей, решта телефонували на муніципальну гарячу лінію.

Першим етапом кампанії став запуск онлайн-платформи «Мені здається» —  своєрідного щоденника, на сторінках якого потерпілі від насильства зможуть розповісти свої історії анонімно або почитати розповіді тих, хто також переживає складний етап. Крім того, на платформі можна знайти контакти спеціальних служб, куди можна звернутися по допомогу.

«Почуйте цю тишу». Маша Єфросініна закликає звернути увагу на проблему домашнього насильства

Цілі проєкту

  • Сформувати у постраждалих переконання, що не слід терпіти насильство
  • Сформувати в суспільстві розуміння, що домашнє насильство — це не приватна справа причетних, а суспільна проблема, вирішення якої стосується кожного
  • Підвищити обізнаність потерпілих про алгоритм дій у разі насильств
  • Сформувати в суспільстві осуд випадків насильства

Що ви можете зробити на платформі?

  • Знайти телефони гарячих ліній, а також контакти ресурсів, де вам можуть надати необхідну допомогу
  • Анонімно поділитися своєю історією

На сторінках онлайн-щоденника ви можете висловитися абсолютно анонімно, почитати історії тих, хто також переживає складний етап, знайти відповіді на болючі питання в розповідях інших користувачів. Ми прагнемо, аби цей простір допоміг вам бути почутими, дав шанс на полегшення.

У квітні 2021 року було запущено outdoor-кампанію із закликом не мовчати про факт домашнього насильства. Білборди з’явилися на вулицях Києва, а також у метролайтах підземки.

Соціальні мережі проекту