Акції прямої дії

З початку повномасштабного вторгнення Інститут когнітивного моделювання спільно з Institute for Global Transformation (Брюссель) та партнерами організував низку заходів, аби звернути увагу міжнародної спільноти до війни в Україні.

«Europe Day For Ukraine»: багатотисячний марш та концерт на підтримку України в столиці Європи

8 травня 2022 року до Дня Європи в Україні було організовано марш центральними вулицями Брюсселя та благодійний концерт біля будівлі Європарламенту на підтримку України.

У заході взяли участь понад 2,5 тис. людей та було зібрано майже 22 тис. євро на благодійну допомогу Україні. Українці та європейці вийшли із прапорами та гаслами «Україна — це Європа», «Зупиніть російський газ», «Будьте хоробрими — як Україна», «Україні потрібна Європа».

До благодійного концерту долучилися бельгійські виконавці та українські зірки, серед яких Тіна Кароль, Святослав Вакарчук, Євген Клопотенко, Лідія Таран, Jerry Heil та гурт Go_A.

 

Організатори та партнери: Promote Ukraine

Фото: Embassy of Ukraine in the Kingdom of Belgium

«Stop Bloody Energy»: мистецький перформанс та мітинг проти фінансування війни в Україні енергетичними компаніями

23 травня 2022 року спільно з ініціативою «Stop Bloody Energy» в Давосі пройшов мітинг «Час обирати свій шлях» та мистецький перформанс «Колискова» з метою закликати міжнародний бізнес та енергетичні компанії зупинити фінансування війни в Україні.

До участі доєдналися десятки активістів з України та Європи із плакатами, на яких зверталися до бізнесу, чи готовий той продати життя невинних заради заробітку в Росії. Українська художниця Дар’я Кольцова матеріалізувала статистику реальних втрат дітей за місяці війни. Захід відбувся під час проведення Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

«Irpin. Invincible»: виставка артефактів зі звільненого Ірпеня навпроти Європарламенту

3 червня 2022 року до 100 днів війни в Україні в одній із будівель Європарламенту у Брюсселі відкрилася виставка «Irpin. Invincible».

Головна мета — розказати світові про звірства російської армії на території України та застерегти європейську спільноту про наслідки толерування дій Росії.

На 6 локаціях виставки — «Набережна», «Спальня», «Кухня», «Дитячий садок», «Будинок культури», «Рашист», були представлені 100 унікальних експонатів із міста Ірпеня, які демонструють результати російського вторгнення та символізують незламність українців, які щодня виборюють право на вільне майбутнє у війні з ворогом.

Серед експонатів — стільці з актової зали, стіл та рояль зі зруйнованого Будинку культури, залишки посуду, побутових речей, уламки ракет, речі місцевих жителів, які постраждали від російських військових.

Виставку відкривав міський голова Ірпеня Олександр Маркушин. До почесних гостей долучилася делегація на чолі із Представником України при ЄС Всеволодом Ченцовим.

 

Організатори та партнери:

Institute for Global Transformation – Brussels і Ukrainian Civil Society Hub