Спецпроєкт «Наша незалежність»

Спецпроєкт, присвячений головним досягненням, подіям та важливим відкриттям незалежної України в історичній ретроспективі. Адже обличчя держави — це насамперед люди, народ та їхні наукові досягнення, здобутки в політиці, спорті, мистецтві.

Винайдення рідкого скальпеля та фазаграфа, кінескопа й променів, що лягли в основу сучасного «рентгена», проєктування трамвая та першого вертольота, політ у космос, найсильніші люди планети та її безпрограшні спортсмени, козаки й кобзарі, мирні революціонери, народні майстрині, відомі на весь світ, перший комп’ютер у континентальній Європі та багато іншого — це все стало можливим завдяки українцям. Беззаперечним є факт геніальності, свободолюбства та самобутності нашого народу, представники якого кожного дня — за мікроскопом лабораторій, у камуфляжі, зі скальпелем чи указкою в руках, доводять: українському роду нема переводу.

30 років незалежності пролетіли як мить і збагатили нашу історію чималою кількістю нових феноменів. Якщо ж трохи уповільнитися та проаналізувати, бачимо, що події попередніх століть стали не лише бустером історичних процесів — відлуння віків є поводирем сучасності. Саме ця гіпотеза лягла в основу проєкту.

Засновник ІКМ Дмитро Царенко«На сайті проєкту ми не тільки розповіли про 30 визначних здобутків українців за 30 років незалежності, але і довели, що історія циклічна. Саме розуміння циклічних закономірностей, націленість на прогрес та повага до минувшини вчать нас, як поводитися в майбутньому. Сподіваємося, що наша країна буде тільки примножувати свої здобутки, а ми щороку зможемо поповнювати вже зібрану Інститутом національну скарбницю перемог».