Протидія коронавірусу: інформаційні спільноти «Коронавірус_інфо» у Viber та Telegram

На самому початку карантину, щоб уникнути інформаційної паніки та своєчасно проінформувати українців про епідеміологічну ситуацію, Інститутом когнітивного моделювання був створений pro bono проєкт «Коронавірус_інфо». Однойменні спільноти у Viber та Telegram стали єдиними верифікованими Міністерством охорони здоров’я України та авторитетними інформаційними джерелами стосовно коронавірусної ситуації в Україні.

> 3 500 000 підписників

  • За 3 дні спільнота стала найбільшою в Україні та в розпал локдауну налічувала більше учасників, ніж топ-5 Viber-спільнот України разом узятих

> 870 000 підписників

  • У розпал локдауну канал був першим за популярністю та другим за цитованістю серед державних каналів комунікації
  • Він мав у 6,7 раза більше підписників, ніж популярні Telegram-канали державного сектору разом узяті

Головне завдання проєкту — створити надійні інформаційні майданчики інформування для українців щодо поширення COVID-19.

  • 7 людей працювало над спільнотами «Коронавірус_інфо». 
  • У розпал локдауну аудиторія спільнот налічувала майже 4,5 мільйона підписників. Це більше, ніж у нішевих телевізійних каналів.
  • Залежно від періоду і загальної епідеміологічної ситуації увага аудиторії до ресурсу коливалася в межах 10-15%.
  • За один день публікації охоплювали в середньому 2,9 мільйона користувачів, а середнє охоплення однієї публікації в розпал карантину становило 497 тисяч людей.
  • «Коронавірус_інфо» входив у топ-10 ресурсів, які українці читали найчастіше.
  • Швидка та прозора комунікація з Міністерством цифрової трансформації України дозволила охопити ще більшу аудиторію українців, також її значно посилила допомога мобільних операторів. Так, перед Великоднем було розіслано майже 32 мільйони SMS-повідомлень.

Кампанія із протидії коронавірусній інфекції «Коронавірус_інфо» увійшла в шорт-лист міжнародної премії European Excellence Awards 2020 одразу у двох категоріях: «Управління проблемами та репутацією (COVID-19)» та «Багатоканальні комунікації».

Паралельно команда створила мережу каналів-сателітів. Канал «Психологічна підтримка», на якому експерти-психологи давали поради, як зберегти ментальне здоров’я і впоратися із тривогою під час пандемії COVID-19. Канал «Корона Київ», у якому розповідали про життя столиці в період пандемії. Канал «Коронавірус у цифрах» — про важливі цифри з усього світу в період розпалу коронавірусної інфекції. Канал «Вірусні історії» — про реальні історії людей, які  захворіли на COVID-19. Канал «Лікарі-експерти», в якому лікарі давали поради та розвінчували міфи про здоров’я під час пандемії COVID-19.

Контентне наповнення каналу