11 тисяч відвідувань та 100 історій про домашнє насильство: результати першого тижня роботи платформи «Мені здається»

Виговоритися, поділитися своїм болем та зробити перший крок до зцілення — все це вже тиждень як можуть зробити постраждалі від насильства українці. Інститут когнітивного моделювання разом із «Фондом Маша» Маші Єфросініної та Товариством Червоного Хреста України запустив першу в Україні онлайн-платформу «Мені здається», де потерпілі мають змогу розповісти анонімно свої історії. За тиждень їх було надіслано майже сотню, найбільше — у категорії «Психологічне насильство».

За ці сім днів сайт відвідало понад 11 тисяч людей. Переважна більшість — українці, але багато користувачів було зафіксовано і з інших країн: Польщі, Німеччини, Росії, Чехії, США та ін. Всього на платформі своїми історіями поділилося майже 100 людей. 

Засновник Інституту когнітивного моделювання Віктор Березенко зазначає, що найбільше звернень на платформі стосуються психологічного насильства. Це цілком логічно, адже під час вчинення будь-яких інших видів все одно наноситься психологічна травма. 

«Перші результати платформи підтверджують: проблема, яка часто замовчується суспільством, є болючою та актуальною для тисяч українців. Вони потребували майданчика, де могли би висловити свій біль, і ми надали його. Щохвилини на сайті перебувають десятки людей. Ми хочемо, аби якомога більше українців прочитали ці страшні історії та знали масштаби катастрофи. Наше суспільство має позбавитися від пострадянських стереотипів на кшталт «Мовчи і терпи» та «Ти сам спровокував». Завжди винен тільки насильник. Тільки коли наше суспільство матиме нульову толерантність до насильства, Україна зможе називатися сучасною цивілізованою країною»,  — каже Віктор Березенко.

Дві тисячі користувачів відвідали сторінку «Твоя допомога», де вказані контакти структур, які допомагають потерпілим від насильства. В середньому кожну хвилину на сайті знаходиться приблизно 30 людей. Ті, хто потребує психологічної допомоги, можуть звернутися за безкоштовними консультаціями до психологів платформи «Розкажи мені».  

Найбільше історій на платформі — про насильство чоловіка стосовно дружини. Багато повідомлень дорослих, які у дитинстві пережили фізичне чи сексуальне насильство з боку близького родича. Також про психологічне насильство щодо себе написали кілька чоловіків. Наразі автори проєкту вивчають ці проблеми, аналізують та готують інформаційні матеріали для потерпілих, аби вони мали чіткий алгоритм дій у разі застосування до них насильства.

Поділитися своєю історією на онлайн-платформі «Мені здається» може кожен охочий у будь-який час. Повідомлення буде опубліковане після проходження модерації.