«Хотів привернути до себе увагу і не збирався влаштовувати теракт». Психіатр Спартак Суббота прокоментував поведінку терориста, який захопив Кабмін

Псевдотерорист, який прагне привернути увагу до себе. Таку оцінку поведінки чоловіка, який 4 серпня погрожував підірвати Кабінет Міністрів України, дав психіатр, психотерапевт та науковий керівник Інституту когнітивного моделювання Спартак Суббота.

«Зазвичай люди йдуть на такі радикальні дії, коли вважають, що в їхніх персональних проблемах винні не вони самі, а хтось ззовні. У цьому випадку — це владні структури. Ймовірно, що на такі переконання вплинув травматичний досвід служіння в АТО».

Характеризуючи поведінку правопорушника, можна говорити про те, що він не зовсім розуміє ситуацію, в якій знаходиться сам, держава, та що в результаті він прагне змінити, погрожуючи підірвати будівлю уряду. 

«Дуже помітно, що чоловік знаходиться в сильному емоційному збудженні, адже те, про що він говорить, позбавлене будь-якого логічного зв’язку. Спершу він не пускає людей до приміщення Кабміну, а потім заявляє, що він все одно сяде на 10 років».

З огляду на ці особливості психіатр розглядає кілька основних причин дій псевдотерориста. 

«Можна припустити, що чоловік мав певні психічні захворювання, від біполярного розладу до параноїдної шизофренії. Іншою причиною може бути значне емоційне переживання подій, які відбуваються у країні, відсутність відчуття певності та стабільності. І третьою та досить розповсюдженою серед псевдотерористів причиною є просте бажання привернути до себе увагу».

Вчиняючи будь-які протиправні дії, які обмежують права та свободу інших, слід пам’ятати про наслідки. Для таких псевдотерористів, навіть якщо немає постраждалих, — це утримання у в’язниці. Дуже часто проблеми, які пов’язані з емоційною нестабільністю, тривожністю, агресією, можна вирішити, якщо вчасно помітити та звернутися до психолога. На щастя, зараз існує багато платформ, які надають безкоштовні психологічні консультації. 

Нагадаємо, що вранці 4 серпня чоловік зайшов до будівлі Кабінету Міністрів України з бойовою гранатою та погрожував її підірвати, взявши декількох заручників. Правоохоронці почали спецоперацію, чоловіка було затримано. Ніхто не постраждав.