ІКМ спільно з Parimatch Foundation презентували проєкт з арттерапевтичної підтримки дітей, постраждалих від війни

Терапевтична артрозмальовка  —  ініціатива, створена за участі Інституту когнітивного моделювання та Міжнародним благодійним фондом Parimatch Foundation в Україні. Розмальовку розроблено за авторською методикою Вікторії Назаревич  —  практичної психологині з 25-річним досвідом роботи з дітьми, професорки, кандидатки психологічних наук й експертки з дитячої психології у напрямі «терапія творчістю».

Терапевтична розмальовка складається з комплексу вправ, заснованих на  прийомах арттерапії та казкотерапії. Ці методики мають доведену ефективність та здатні суттєво поліпшити психологічне самопочуття дитини, яка перебуває у стресовому стані або охоплена негативними емоціями. В основу закладені принципи ігрової терапії. Ці складові дозволяють батькам надавати психологічну допомогу дитині самостійно, коли доступ до відповідного спеціаліста утруднений або неможливий. 

Розмальовку можна завантажити безкоштовно на сайті Parimatch Foundation. Вона складається з 10 завдань, кожне з яких націлено на подолання певної емоції або психологічного стану. Усі вправи необхідно виконувати у супроводі дорослих  —  для психологічної підтримки дитини та з метою отримання від неї зворотного зв’язку. Завдяки відеогайдам на сайті батьки завжди можуть дізнатися, який розділ розмальовки найбільш доречний при певному стані дитини або за умов, в яких вона перебуває.

Зазначимо, що з 2020 року Інститут когнітивного моделювання розвиває проєкт «Психологічна підтримка» — спільноту у Viber та Telegram, яка містить поради, лайфхаки, корисні посилання, що допомагають впоратися із психологічними труднощами. Також нещодавно ІКМ презентував соціальний проєкт психологічної допомоги вчителям «Вчителі_інфо».