«Країна_інфо», дистанційна освіта, психологічна підтримка:
за 19 днів війни Інститут когнітивного моделювання запустив низку соціальних проєктів

Найбільші інформаційні спільноти «Ukraine Now» у Telegram, «Країна_інфо» у Viber, цілодобова безкоштовна психологічна підтримка, дистанційне навчання у спільноті «Школа_інфо», щоденник війни в коміксах, міжнародний дайджест та соціологічне дослідження, координація «зіркового десанту» — 19 днів війни команда Інституту когнітивного моделювання масштабує комунікаційні ініціативи, щоб Україна щоденно перемагала й на інформаційному фронті.

Через війну росії проти України ми трансформували нашу спільноту «Коронавірус_інфо», створену Інститутом 2 роки тому для боротьби з пандемією. Зараз це найбільші верифіковані пабліки достовірної інформації: «Ukraine Now» у Telegram, який реалізується спільно з Міністерством цифрової трансформації та Кабінетом Міністрів України, а також «Країна_інфо» у Viber. Наразі вони налічують 1,1 млн та 2,4 млн підписників відповідно. Оперативна інформація з першоджерел, інфографіка, інструкції, спростування фейків, сповіщення про повітряні загрози — в режимі 24/7 команда несе інформаційну варту.

У перші дні війни разом із кафедрою медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії ми розробили Telegram-бот першої психологічної допомоги, яким скористалося понад 40 тис. людей. Лише практичні поради, щоб самостійно впоратися із травматичною подією чи стресом. Наступним кроком став запуск цілодобової безкоштовної психологічної підтримки на платформі «Розкажи мені». 580 психологів-волонтерів опрацювали більше ніж 3000 заявок на консультацію.

Ми розуміли, що вимушені «канікули» для дітей не мають заважати їхньому розвитку та здобуттю освіти. Разом зі школою «Базис» ми розробили тимчасовий навчальний план для учнів початкової школи, а на платформі «Modern School» — для учнів 5-9 класів. Кожного дня завдання для школярів публікуються у найбільшій освітній Viber-спільноті «Школа_інфо», яка наразі налічує понад пів мільйона підписників.

В Instagram-акаунті @war.diaries.ua ми ведемо щоденник війни. Хроніки фронтових подій, приправлені історіями та емоціями, властивими особистому щоденнику, публікуються трьома мовами — українською, російською та англійською. Ілюстраторки-волонтерки Юлія Бессараб та Катерина Кривенко щодня в коміксах зображують найважливіші, найемоційніші події дня в боротьбі українців за свою свободу та державність.

Для оперативного та повного інформування іноземних журналістів і представників міжнародних інституцій ми запустили щоденний англомовний дайджест по війні в Україні. За посередництва офісу ICM у Брюсселі спільно з Німецьким фондом Маршалла та «Alliance for Securing Democracy» було проведено онлайн-захід «Як перемогти дезінформаційну війну в Україні». До події долучилися понад 500 учасників з усього світу.

Спільно із центром «Соціальний моніторинг» та агенцією «Перша рейтингова система» ми провели національне дослідження, присвячене політичним установкам та емоційному стану українців в умовах війни. Відповідно до результатів, майже 80% українців вірять у перемогу України.

Крім того, команда ІСM обʼєднала в «зірковий батальйон» більше ніж 100 українських лідерів думок, представників шоу-бізнесу для системної комунікації щодо війни росії проти України.

«Паніка, страх, поширення фейків, інформаційна війна — це треба було зупинити. З першого дня війни ми знали, що будемо робити. Те, що вміємо найкраще, — оперативно надавати українцям верифіковану та достовірну інформацію про події в Україні, підтримувати психологічне здоровʼя та бути майданчиком освітніх можливостей. Наша команда працює 24/7 для українців та для міжнародної аудиторії. Щоб світ знав правду про війну росії проти України, щоб українці навіть у стані війни мали точки опори, щоб російська пропаганда щодня зазнавала краху на інформаційному фронті», — розповідає Віктор Березенко, засновник Iнституту когнітивного моделювання.

Команда ІСМ і надалі працюватиме 24/7, щоб забезпечувати оперативною та достовірною інформацією мільйони людей в Україні та за кордоном, надавати психологічну підтримку й освітні можливості. Віримо в ЗСУ! Віримо в українську дипломатію! Віримо в перемогу України!