«Масивна пропагандистська машина Кремля більше не працює»: Віктор Березенко, засновник ІСМ

9 березня 2022 року за посередництва офісу ІСМ в Брюсселі було організовано онлайн-захід «How to win the disinformation war in Ukraine», до якого долучилися більше 500 учасників з усього світу.

Україна вже завоювала перемогу на інформаційному фронті завдяки самовіддачі кожного українця. Щодня наша країна вщент розбиває російські пропагандистські фейки. Засновник ІСМ Віктор Березенко став одним зі спікерів заходу. 

Ключові тези: 

1) Важливу роль у дезінформаційній боротьбі відіграє ефективне використання Україною соціальних медіа.

2) Завдяки співпраці з Meta, Google і Twitter стало можливим швидко обмежити дезінформаційні меседжі. У переважній більшості вони були спрямовані спеціально на російські державні ЗМІ.

3) Міжнародні медіа — незалежний посередник в інформаційній війні. Представники української медіаспільноти змогли створити майданчики для щоденного інформування західних колег про реальну ситуацію в Україні. 

«Нашим брюссельським офісом ми робимо щоденний дайджест по війні в Україні для міжнародних ЗМІ англійською мовою з реальною статистикою, графіками та добірками “правда/брехня”», — зазначив Віктор Березенко.

Захід був організований разом з The German Marshall Fund of the United States, Alliance for securing democracy, Institute For Global Transformation за участі: Мартини Більдзюкевич, керівника East StratCom Task Force, EEAS, Георгія Тихого, прессекретаря міністра закордонних справ України, Брета Шафера, старшого наукового співробітник та керівника групи маніпулювання інформацією, ASD, Бруно Лете, старшого наукового співробітника GMF. 

Щодня офіс ICM в Брюсселі видає онлайн-дайджест  по війні в Україні для міжнародних ЗМІ англійською мовою. Водночас Інститут когнітивного моделювання продовжує інформувати про ситуацію в Україні мільйони людей в Україні та за кордоном через Telegram-канал «Ukraine Now» та Viber-спільноту «Країна_інфо», надавати психологічну підтримку через платформу «Розкажи мені», а також освітні можливості для дітей, батьків та вчителів через Viber-спільноту «Школа_інфо»