МЗС України створило спеціальні інформаційні ресурси для громадян, які були вимушені переїхати до Польщі

Міністерство закордонних справ України спільно з Інститутом когнітивного моделювання та командою Romanuke створили сайт UA HELP, завдяки якому громадяни України, які через війну були вимушені або ще планують виїхати до Польщі, можуть отримувати усю необхідну інформацію про виїзд, документи, безкоштовну допомогу. Також запрацював телеграм-бот UAHelpBot.

«Від початку війни понад 2,6 млн українців виїхали до Польщі — країни, яка дуже активно, в повній мірі та системно підтримала українців у біді. Ми вдячні уряду Польщі та польському народу за цю безпрецедентну допомогу. Турбота про українців за кордоном є одним з ключових пріоритетів МЗС України. Саме тому ми з партнерами створили додаткові ресурси, які допоможуть нашим співвітчизникам», — заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Завдяки новому сайту та чат-боту, громадяни України зможуть знайти актуальну інформацію щодо умов перетину кордону для дорослих та дітей, умов перебування в Польщі, докладну інформацію щодо отримання документів та відповідного статусу — біженця або тимчасового захисту. Сайт стане у нагоді тим, хто шукає роботу, дасть роз’яснення, як отримати медичну та фінансову допомогу, як знайти садок і школу для дітей тощо.

“Наше завдання – розбудовувати систему комунікації для постійного інформування українців, які знаходяться далеко від дому. Українці мають відчувати, що держава піклується про них. Часто інформаційний шум заважає отримувати достовірну інформацію. Це частина боротьби на інформаційному фронті – побудувати тристоронню модель взаємодії між урядами країн та людьми, допомогти адаптуватися за кордоном під час війни та протистояти російській пропаганді, яка щодня продукує велику кількість фейків та дезінформації, в тому числі і щодо перебування українців в Польщі”, – зазначає засновник ІКМ Віктор Березенко.

На сайті та в чат-боті можна знайти всі необхідні контакти гарячих ліній, центрів допомоги та фондів, які надають підтримку українцям у Польщі.

Щоб залишатися на зв’язку, допомогати у подальшому адаптуватися українцям, на сайті пропонується пройти опитування. У подальшому на основні отриманих соціологічних даних держава запустить додаткові проєкти для українців у Польші.

Сайт: https://uahelp.today/

Чат-бот (Telegram): https://t.me/ua_helpbot