Науковий керівник Інституту когнітивного моделювання Спартак Суббота готує книгу про насильство

Науковий керівник Інституту когнітивного моделювання, психіатр Спартак Суббота пише свою першу книгу про домашнє насильство. Вона вийде друком вже цього року у видавництві «Віхола».

Домашнє насильство — одна із найболючіших проблем в Україні. Як людина потрапляє під вплив насильника? Чи завжди насильник усвідомлює свої дії? Як вирватися із замкнутого кола? Чи можна запобігти вчиненню насильства? Як допомогти тим, хто постраждав від насильницьких дій?

Спартак Суббота поділиться прикладами зі своєї психотерапевтичної практики та розбере природу усіх видів насильства: від фізичного до економічного, проаналізує можливі причини та розкаже, як виховати у собі навички асертивності — вміння відстоювати власні кордони, не завдаючи шкоди оточенню.

«В українському суспільстві збереглося радянське ставлення до будь-яких проявів домашнього насильства. Згадайте типове «Б’є — значить, любить», «Сама винна» або прийнятність того, що дітей можна карати фізично. Хтось звик терпіти, а хтось не усвідомлює, що контроль фінансів — теж насильство. У світі, де багато викликів та можливостей, найгірше, що людина може зробити для себе, — продовжувати жити в колі насильства. Усвідомлення проблеми та формування нульової толерантності суспільства до домашнього насильства — одні з найважливіших кроків на шляху до її вирішення. Я переконаний, що свобода — найголовніше право людини, і у кожного завжди має бути право вибору.  Сподіваюся, що моя книга допоможе зробити цей вибір», — ділиться автор.

Вихід книги — це частина масштабної соціальної кампанії з протидії домашньому насильству, яку незабаром разом із партнерами запустить Інститут когнітивного моделювання. 

Нагадаємо, що Інститут когнітивного моделювання здійснює комунікаційний супровід Мінцифри та МОЗ. У партнерстві з Facebook інформаційною кампанією щодо пандемії коронавірусу було охоплено 15 млн українців, а у співпраці з Google 6,7 млн. ІКМ створив найбільшу в Україні спільноту у Viber та Telegram «Коронавірус_інфо», вона налічує 3,5-4 млн підписників, найбільшу в Україні освітню спільноту «Школа_інфо та безкоштовну службу психологічної допомоги «Розкажи мені». Компанія також супроводжує телевізійні канали Kyiv.live та Odesa.live.