Проєкт Ukraine on Fire: онлайн-щоденник війни в Україні очима жительки Маріуполя

Ukraine on Fire  —  це англомовні онлайн-записки дівчини, чиє життя, як і в мільйонів українців, змінилося на «до” та «після» 24 лютого 2022 року. Світ має знати правду про жахіття, в які росіяни занурюють мирне українське місто Маріуполь!

Історії проєкту «Україна у вогні», який започаткував Інститут когнітивного моделювання, розказано від імені 27-річної Каті з блокадного Маріуполя. Молода дописувачка уособлює збірний образ українки, на очах якої російська армія скоює криваві злочини проти людства вже понад два місяці. Катя стає голосом тисяч жінок  —  мовчазних свідків нелюдських дій рашистів у Маріуполі, Бучі, Чернігові, Харкові, Херсоні, Мелітополі та інших українських містах.

Ukraine on Fire доступний у соціальних мережах Instagram та Twitter

Ще 23 лютого дівчина планувала своє життя, піклувалася про сина, займалася буденними справами, працювала на місцевому телеканалі. Проте вже наступного дня її життя кардинально і безповоротно змінилося.  

путін та російська армія перетворили життя Каті на справжнє пекло на землі. Майже 2 місяці вона провела в окупованому Маріуполі, на її очах вмирали рідні та знайомі, вона на власні очі бачила як щодня змінювалося обличчя рідного міста, як розстрілювали людей під час евакуювання. 

Проєкт «Україна у вогні» збирає свідчення про життя Каті в окупації, історії, свідками яких вона стала і які почула від людей, коли втекла від війни. 

Засновник ІКМ Віктор Березенко: «Історія Каті з Маріуполя – це не просто трагедія однієї людини. Це трагедія мільйонів людей, об’єднана однією історією. Зараз мільйони людей стають свідками геноциду українського народу, який вчиняється за наказом диктатора путіна. Це мільйони історій страху та боротьби, мільйони голосів, сповнених мужністю та болем, мільйони свідків воєнних злочинів окупантів. Сучасний щоденник Анни Франк. Світ має знати правду з перших вуст».

Якщо світ 77 років говорив «Ніколи знову», то чому зараз так жорстоко вбивають українців? Почуйте Катю! Людство спільними зусиллями має зупинити криваве божевілля диктатора.