Спільна з цивілізованим світом системна робота дозволить послабити пропаганду — Віктор Березенко, засновник ICM

Нещодавно за підтримки регіонального європейського офісу IFES у Празі та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) за участі представників української компанії «Інститут когнітивного моделювання» відбулась онлайн-дискусія на тему «Influencing democracy? Role of the influencers in countering authoritarianism».

За останні роки соціальні медіа змінили споживання інформації, а інфлюенсери стали одним з її ключових джерел. У контексті подій, що відбуваються в Європі, та повномасштабного російського вторгнення лідери думок можуть стати інструментом у протидії загрозам демократії, таким як дезінформація, зовнішні втручання та цифровий авторитаризм. 

Водночас необхідно памʼятати, що російська пропаганда використовує прості та дешеві методи в боротьбі за свідомість європейців. На цьому під час онлайн-дискусії  наголосив Віктор Березенко, засновник Інституту когнітивного моделювання.

«Будь-яка ворожа пропаганда націлена на емоції та апелює до довіри. Для цього зазвичай достатньо найпростіших і найдешевших інструментів. Але вони дієві, й у цьому полягає основний виклик. На жаль, досі не існує простих рішень відключення пропаганди, бо вона як вірус, що давно живе в свідомості мільйонів. Щоб її «знеструмити», послабити та перемогти — необхідно працювати системно, всім цивілізованим світом», — зауважив Березенко.

У заході також взяли участь директор регіонального європейського офісу IFES Магнус Оман, доктор філософії та експертка зі стратегічних комунікацій Празького університету Деніса Хейлова, менеджер програми IFES «Європа та Євразія» Дарія Азар’єв-Норт та проджект-менеджер Інституту когнітивного моделювання Інна Мірошниченко. 

Інститут когнітивного моделювання — науково-дослідницька компанія, яка займається соціальними технологіями та надає послуги у сфері соціальних комунікацій. З початку повномасштабного вторгнення Інститут долучився до боротьби на інформаційному полі, трансформувавши телеграм- і вайбер-спільноти «Коронавірус_інфо», створені 3 роки тому для протидії пандемії коронавірусу, в інформаційні канали оперативного інформування українців про ситуацію в країні «Ukraine NOW» та «Країна_інфо». Також компанія разом із міжнародними партнерами працює в напрямі контрпропаганди та боротьби з російською дезінформацією.