Проєкт «Розкажи мені» надає можливість отримати безкоштовні консультації психологів

Українці, які постраждали під час війни, перебували в окупації чи пережили жахіття внаслідок бойових дій, можуть отримати безкоштовні психологічні консультації на платформі «Розкажи мені»

Допомагати в цьому буде окрема команда психологів, які пройшли додаткове навчання за міжнародними протоколами програми mhGAP щодо ліквідації проблем у галузі психічного здоров’я (розроблені за участі Всесвітньої організації охорони здоров’я).  

Війна здійснює колосальний негативний вплив на психічне здоров’я українців. За даними МОЗ, щонайменше кожен п’ятий українець матиме негативні наслідки для психічного здоров’я через війну, а кожен десятий відчує ці наслідки на рівні хвороби середньої тяжкості або важкої. За прогнозами МОЗ, через війну психологічної підтримки будуть потребувати майже 15 мільйонів українців. 

«Про вплив війни на психіку вже дуже багато сказано. Але цього недостатньо. Це глобальна проблема, бомба уповільненої дії, масштаби якої не всі усвідомлюють. Разом із ПРООН та фаховими психологами ми докладаємо максимум зусиль, аби мінімізувати шкоду від цієї катастрофи. Якщо ви відчуваєте, що ваш психологічний стан не «ок», будь ласка, не зволікайте. Коли важко і боляче, закриватися в собі – не вихід. Над цим можна і треба працювати, щоб повертатися до нормального життя», – розповів засновник «Інституту когнітивного моделювання» Віктор Березенко.

Для отримання безкоштовної психологічної консультації достатньо:

  • перейти на сайт платформи «Розкажи мені» та натиснути на кнопку «Звернутися за підтримкою»;
  • заповнити коротку анкету (конфіденційність гарантована); 
  • коротко описати свій запит та обрати комфортну дату для сеансу.

Модератори платформи підберуть фахівця, і він якнайшвидше зв’яжеться з клієнтом. Консультації проводяться безкоштовно в режимі онлайн.

Проєкт «Надання безкоштовних психологічних консультацій людям, що перебували в окупації/ постраждали під час війни, на базі вже існуючого всеукраїнського мультиформатного проєкту «Розкажи мені» впроваджується ГО «Інститут когнітивного моделювання» в межах проєкту ПРООН «ЄС за діалог: Зміцнення стійкості України для реагування на нагальні потреби центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало внаслідок війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС). 

Довідка:

«Розкажи мені» — мультиформатний проєкт Інституту когнітивного моделювання з надання базової безкоштовної психологічної допомоги українцям. Проєкт реалізується впродовж останніх 3 років та включає:

онлайн-платформу безкоштовної психологічної допомоги (https://tellme.com.ua); 

канал «Психологічна підтримка» у Viber та Telegram, де щоденно публікуються психологічні рекомендації для українців у текстовому та візуальному форматах з акцентом на подолання психічних проблем воєнного часу.