«Ukraine NOW» визнано єдиним телеграм-каналом, який цілком дотримується професійних стандартів, — дослідження

Телеграм-канал «Ukraine NOW» визнано єдиним серед неінституціоналізованих телеграм-каналів в Україні, який цілком дотримується професійних стандартів, зокрема стандарту достовірності. Про це свідчать результати дослідження «​​Як функціонують та завойовують аудиторію неінституціоналізовані новинні телеграм-канали українського сегменту», проведеного Українським інститутом медіа та комунікації.

«Професійних стандартів, зокрема стандарту достовірності, у вибірці цілком дотримувався лише канал «Ukraine NOW». Решта проаналізованих каналів частково або зовсім не посилалася на джерела інформації», — йдеться в дослідженні.

Телеграм-канал «Ukraine NOW», що реалізується Інститутом когнітивного моделювання у співпраці з Мінцифри, увійшов до топ-10 найбільш важливих каналів для українців.

Автори дослідження підкреслюють, що за порядком денним і стилістикою «Ukraine NOW» радше нагадував канал якісного медіа. «У своїй реакційній політиці канал робив суттєвий акцент на міжнародних новинах, пов’язаних з Україною, вирізнявся якісним контентом. «Ukraine NOW» також став лідером серед каналів інших тематичних категорій. Його в перші два тижні війни репостив (чи на нього посилався) 171 популярний в Україні телеграм-канал», — зазначають автори дослідження.

«З першого дня повномасштабного вторгнення Інститут когнітивного моделювання став на інформаційний захист України. У нас була напрацьована система ще з пандемії, тому ми миттєво трансформували всі наші ресурси на боротьбу з дезінформацією шляхом недопущення її у джерела з нашого пулу. Хай краще новина вийде на 15 хвилин пізніше, але буде достовірна. Ми не женемося за хайпом, системність важливіша. Ми дуже раді, що роботу нашої великої команди відзначили колеги у глибокому, професійному дослідженні», — коментує Віктор Березенко, засновник Інституту когнітивного моделювання.

Також у дослідженні вказується, що «Ukraine NOW» — єдиний канал, який не поширював телесюжети з російського пропагандистського телебачення. 

Нагадаємо, у лютому 2022 року Інститут когнітивного моделювання трансформував телеграм- і вайбер-спільноти «Коронавірус_інфо», створені 3 роки тому для протидії пандемії коронавірусу, в інформаційні канали оперативного інформування українців про ситуацію в країні «Ukraine NOW» та «Країна_інфо».

Для аналізу, проведеного Українським інститутом медіа та комунікації, було обрано топ-10 неінституціоналізованих (тобто таких, що не створені редакціями традиційних та онлайн-медіа) телеграм-каналів українського сегменту в рейтингу TGStat.