Віктор Березенко: Інститут когнітивного моделювання розширився завдяки коронакризі

Розвиток бізнесу можливий в умовах кризи без інвестицій, якщо використати виклики на свою користь. Соціальні проєкти, пов’язані з тематикою коронавірусу, допомогли компанії «Інститут когнітивного моделювання» не тільки вижити, а й розширитися. Про це під час свого виступу на Ukrainian Digital Forum 2020 розповів засновник Інституту когнітивного моделювання Віктор Березенко.

«З початком пандемії наша компанія реалізувала три національних соціальних проєкти. Вони відповідали на виклики, що створив коронавірус. Це найбільші в Україні та одні з найбільших у світі пабліків із достовірною інформацією про ковід – «Коронавірус інфо», платформа безкоштовної психологічної допомоги «Розкажи мені» і найбільша освітня спільнота в Україні «Школа інфо», – повідомив Віктор Березенко.

Він підкреслив, що створити найбільші в країні спільноти вдалося без глобальних фінансових інвестицій, а за рахунок системного підходу.

«Ми збудували системну комунікацію між державними органами, міністерствами, міжнародними комерційними компаніями Google, Facebook, громадськими організаціями, бізнесом і волонтерами Червоного Хреста, UNICEF. Ми запакували це у просту і зрозумілу для людей форму», – зазначив соціальний технолог.

Березенко акцентує: якщо не ставити гроші за головну мету навіть тоді, коли вони найбільше потрібні, відкриються нові можливості. «Грошей на соціальних проєктах ми не заробили, але відкрили багато можливостей. Таких високих результатів ми самі не очікували та змогли використати можливості і у підсумку капіталізували бізнес», – резюмував підприємець.

Нагадаємо, що Інститут когнітивного моделювання здійснює комунікаційний супровід Мінцифри та МОЗ. У партнерстві з Facebook інформаційною кампанією щодо пандемії було охоплено 15 млн українців, а у співпраці з Google – 6,7 млн. ІКМ створив найбільшу в Україні спільноту у Viber та Telegram «Коронавірус інфо», вона налічує 3,5-4 млн підписників, найбільшу в Україні освітню спільноту «Школа інфо» та безкоштовну службу психологічної допомоги «Розкажи мені». Компанія також супроводжує телевізійні канали Kyiv.Live та Odesa.Live.