Як ЄС регулюватиме ринок криптоактивів — у Брюсселі провели круглий стіл

17 листопада в закритому форматі у Брюсселі відбувся круглий стіл — IGT Roundtable «Shaping the future of WEB 3.0»

Захід пройшов за участі представників європейського державного сектору, міжнародного бізнесу та WEB 3.0 — експертів. Організаторами та модераторами події виступили Institute for Global Transformation (Брюссель) і German Marshall Fund of the United States.

Головною темою обговорення учасників було створення сприятливого «клімату» в Європі для розвитку WEB 3.0-екосистем на фоні запланованого запуску першого та найбільшого в ЄС регульованого ринку криптоактивів. За прогнозами, це має статися приблизно через рік, як тільки буде ухвалена так звана Директива MiCA (Markets in Crypto-assets).

«Люди не хочуть регулювання сфери, допоки все добре і прибутки зростають. Але як тільки приходить криза і вони втрачають гроші, одразу питають: хто несе відповідальність? Часто ми бачили певне суперництво, зокрема в медіа: між регуляторами та індустрією. Сьогоднішня ситуація у світі підтверджує, що необхідно переходити від конкурентного підходу у відносинах до кооперативного. Краще сідати за один стіл і відкрито домовлятися, ніж боротися одне з одним. Від цього виграє і суспільство, і індустрія, і політики», — зазначив Віктор Березенко, співзасновник Institute for Global Transformation.

Очікується, що напрацьовані під час брюссельського круглого столу ідеї пізніше стануть основою для більш глобальної експертної дискусії в межах EUROPEAN WEB 3.0 SUMMIT, що відбудеться в Антверпені вже в лютому 2023 року. Мета заходу — досягти стійкого консенсусу між державними регуляторами, бізнесом, блокчейн-спільнотою та громадянським суспільством у питанні того, за якими нормами та алгоритмами функціонуватиме новий ринок. 

Institute for Global Transformation — представництво українського Інституту когнітивного моделювання (ICM) в Європі зі штаб-квартирою у Брюсселі.