Viber-спільнота «Країна_інфо»: оперативне інформування українців про перебіг війни в Україні

«Країна_інфо»: оперативне інформування українців про перебіг війни в Україні

Із початком повномасштабного військового вторгнення росії на територію України команда Інституту когнітивного моделювання почала працювати 24/7 для українців та міжнародної аудиторії. Щоб світ знав правду про війну росії проти України, щоб українці навіть у стані війни мали точки опори, щоб російська пропаганда щодня зазнавала краху на інформаційному фронті.

У лютому 2022 року вайбер-спільнота «Коронавірус_інфо», створена 2 роки тому для протидії пандемії коронавірусу, трансформувалася у джерело достовірної інформації про російське вторгнення «Країна_інфо».

Наразі вайбер-спільнота «Країна_інфо» є однією з найбільших верифікованих спільнот.

>2 100 000 підписників

слідкували за спільнотою в перші місяці війни

Контентне наповнення каналу

Щодня у вайбер-спільноті публікується оперативна інформація з першоджерел, інфографіка та інструкції, результати національних досліджень, спростування російських фейкових новин та сповіщення про повітряні загрози.

78% українців вірять у перемогу України у війні з Росією

У межах інформаційної боротьби Інститут когнітивного моделювання спільно із центром «Соціальний моніторинг» та агенцією «Перша рейтингова система» провів національне дослідження, присвячене політичним установкам та емоційному стану українців в умовах війни. Згідно з результатами, майже 80% українців вірять у перемогу України.

Крім того, ІКM обʼєднав у «зірковий батальйон» більше ніж 100 українських лідерів думок, представників шоу-бізнесу для системної комунікації щодо війни росії проти України.

Соціальні мережі проекту

Інформаційний телеграм-канал «Ukraine NOW»

Інформаційний телеграм-канал «Ukraine NOW»

Через війну росії проти України команда Інституту когнітивного моделювання трансформувала телеграм-канал «Коронавірус_інфо», створений 2 роки тому для боротьби з пандемією, в канал «Ukraine NOW».

На початку повномасштабного вторгнення ІКМ здійснював технічну та інформаційну координацію каналу “Ukraine NOW” з Міністерством цифрової трансформації для підвищення ефективності протидії російській дезінформації в Україні. Координаційна співпраця відбувалася на волонтерських засадах.

Канал було визнано єдиним неінституціоналізованим телеграм-каналом, що цілком дотримується стандарту достовірності та жодного разу не поширював сюжети з російського пропагандистського телебачення. Крім того, Канал став одним із трьох неінституціоналізованих українських телеграм-каналів, які мають публічних та зрозумілих власників.

> 1 000 000 підписників

слідкували за каналом у перші місяці війни

Контентне наповнення каналу

На каналі «Ukraine NOW» щодня публікується оперативна інформація з першоджерел про ключові події війни росії проти України, корисна інфографіка та інструкції з безпеки для українців, спростування російських фейкових новин та сповіщення про повітряні загрози.

Соціальні мережі проекту

«EU Supports Ukraine»: офіційні канали Європейського Союзу про підтримку України

«EU Supports Ukraine»: офіційні канали Європейського Союзу про підтримку України

У квітні 2022 року спільно з Європейською комісією ЄС Інститут когнітивного моделювання запустив офіційні канали Європейського Союзу про підтримку України у вайбері та телеграмі «EU Supports Ukraine».

>99 000 підписників

> 23 000 підписників

Головне завдання ресурсів — надати повну інформацію про допомогу ЄС українцям, які проживають на території України, а також громадянам, які через війну переїхали до ЄС або планують переїзд.

Інформаційне наповнення ресурсів: права українських біженців в ЄС, поради для тих, хто за кордоном, гранти, стипендії, освітні можливості, фінансова допомога для студентів, освітян, підприємців, бізнесу.

Контентне наповнення каналу

Соціальні мережі проекту

«СРОЧНО!»: важливі новини для українців з окупованих та прифронтових територій

«СРОЧНО!»: важливі новини для українців з окупованих та прифронтових територій

Телеграм-канал та вайбер-спільнота «СРОЧНО!»

У березні 2022 року Інститут когнітивного моделювання запустив телеграм-канал та вайбер-спільноту «СРОЧНО!» для українців з окупованих та прифронтових територій.

>131 000 підписників

>35 000 підписників

Головне завдання ресурсів — у короткій текстовій формі надати найважливішу інформацію про війну тим, хто має поганий або нестабільний доступ до інтернету на окупованих територіях.

Основний контент ресурсів: інформація про постраждалих, зруйновану інфраструктуру, перемоги Збройних сил України, затримання колаборантів, закони та заяви політиків.

Соціальні мережі проекту

Комунікаційний супровід Міністерства цифрової трансформації України

Комунікаційний супровід Міністерства цифрової трансформації України

У жовтні 2021 року Міністерство цифрової трансформації України та Інститут когнітивного моделювання уклали меморандум про співпрацю в напрямах цифровізації, інновацій, розвитку цифрової економіки та стратегії створення цифрової України.

Опис співпраці: визначення комунікаційної рамки розвитку «цифрової держави», виявлення соціально-психологічних барʼєрів у населення на шляху цифровізації, розробка комунікаційного інструментарію щодо інформування сегментованих аудиторій.

На базі всеукраїнських соціологічних досліджень створено стратегію комунікації реформи цифрової трансформації України та надано супровідні консультації з побудови комунікаційної системи міністерства. 

Команда Інституту брала участь в організації трьох Diia Summit — головної діджитал-події України за участю цифрових лідерів і Президента України, а також кампаній з кіберграмотності та цифрової освіти.

Комунікаційний супровід Міністерства охорони здоров’я України

Комунікаційний супровід Міністерства Охорони Здоров'я України

У період пандемії COVID-19 команда Інституту когнітивного моделювання займалася комунікаційним супроводом Міністерства охорони здоров’я України.

> 3 500 000 підписників

  • 20 березня 2020 року створено авторизовану Viber-спільноту «Коронавірус_інфо».
  • За 3 дні спільнота стала найбільшою в Україні та в розпал локдауну налічувала більше учасників, ніж топ-5 Viber-спільнот України разом узятих.

> 870 000 підписників

  • Telegram-канал «Коронавірус_інфо» в розпал локдауну був першим за популярністю та другим за цитованістю серед державних каналів комунікації.
  • Він мав у 6,7 раза більше підписників, ніж популярні Telegram-канали державного сектору разом узяті.

Основні етапи

Медіа-аудит

Створення та розбудова релевантних каналів комунікації

Offline активності

Всеукраїнська кампанія #Підтримуюлікарів

Під час боротьби з пандемією коронавірусної хвороби на передовій були медики. Вони ризикували своїм здоров’ям заради безпеки мільйонів українців, рятуючи пацієнтів 24/7. 

Для підтримки лікарів було запущено кампанію #Підтримуюлікарів, символом якої стала червона стрічка з вузликом — уособлення єднання та солідарності з українськими медиками. Червона стрічка єднає українців і лікарів в одну лінію підтримки.

Мультфільми для дітей

Дитячий телеканал ПЛЮСПЛЮС і МОЗ України запустили мультфільм із порадами про те, як поводитися малечі під час карантину через COVID-19.

Разом із героями Трикутею, Квадриком і Кружком діти дізнавалися, як легко «озброїтися проти вірусу».



Колаборації

Інфографіки

Понад 20 інфографік

2 040 615 охоплення

Чатбот

Для надання актуальної інформації про коронавірусну хворобу, верифікованої МОЗ України, було запущено чат-бот «Іван Маск». Зокрема, через чат-бот можна було дізнатися статистику захворюваності, оновлену інформацію про карантинні обмеження, гарячі лінії, на які можна дзвонити одразу зі смартфона, отримати поради, як захистити себе, близьких та як діяти в різних ситуаціях, пов’язаних із коронавірусною хворобою, згідно з протоколами МОЗ.

За час роботи Інституту з МОЗ:

(з 5 березня 2020)

  • збільшилася поінформованість громадян про роботу уряду;
  • зменшився страх глобальної епідемії;
  • збільшилася обізнаність про основні способи профілактики інфекції;
  • зменшилася кількість звернень за номером 103, коли така допомога не потрібна.

Співпраця:

  • Uber безкоштовно перевозив працівників медичної сфери в 7 містах
  • ОККО профінансувала 20 тисяч перевезень лікарів
  • lifecell надав безкоштовний зв’язок і мобільний інтернет медпрацівникам
  • ROZETKA доставляла продукти харчування та побуту
  • Google безкоштовно допомагав інформувати населення

За період співпраці Інституту когнітивного моделювання та Міністерства охорони здоровʼя України вдалося збільшити* обізнаність українців із засобами профілактики вірусних інфекцій.

* Про це свідчать результати панельного соціологічного дослідження компанії Gradus «Ситуація щодо коронавірусу в Україні». До панелі входять респонденти віком 18-60 років, представники усіх регіонів України, що проживають у населених пунктах із більше ніж 50 тис. людей. Три хвилі дослідження були проведені 2 лютого, 7 березня та 15 березня 2020. Польовий етап третьої хвилі тривав з 15 по 16 березня. Вибірка опитування — 873 респонденти, response-rate — 47,8%. Форма опитування — онлайн-анкетування.

Соціальні мережі проекту