Онлайн-платформа психологічної підтримки «Розкажи мені»

Онлайн-платформа «Розкажи мені»

У звʼязку з поширенням пандемії коронавірусної хвороби у травні 2020 року Інститут когнітивного моделювання за підтримки Міністерства охорони здоров’я України та Червоного Хреста України запустили безкоштовну онлайн-платформу психологічної підтримки «Розкажи мені».

Як працює платформа?

Команда платформи працює за методом когнітивно-поведінкової терапії (КПТ), яка є однією з найпоширеніших форм психотерапевтичної допомоги людям із різними психологічними проблемами.

Основні етапи кампанії:

  • Запуск онлайн-платформи «Розкажи мені», на яку кожен може звернутися за безкоштовними психологічними консультаціями із психологами-волонтерами платформи.
  • Створення ресурсів «Психологічна підтримка» у вайбері та телеграмі із психологічними порадами.
  • Запуск всеукраїнської інформаційної кампанії (outdoor та digital).
  • Розробка та запуск чат-боту «Друг» разом із кафедрою медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії для надання рекомендацій щодо того, як боротися з надзвичайно важкими подіями.

Результати за перший рік роботи:

  • Отримано 10 тисяч заявок і проведено понад 23 тисячі годин консультацій.
  • Майже 500 психологів виявили бажання долучитися до проєкту.
  • 500 заявок на отримання психологічної допомоги надійшло від громадян Білорусі після протестів у серпні 2020 року.
  • Фахівці платформи консультували підприємців на сайті Дія.Бізнес.
  • За перші 5 місяців запуску інформаційної кампанії охоплення становило понад 15 мільйонів осіб.
  • Кейс «Tell me: coronavirus as a chance» став фіналістом премії в галузі маркетингових комунікацій Effie Awards Ukraine 2020.

Психологічна платформа «Розкажи мені» під час війни в Україні

До проєкту залучено 890 психологів (590 з початку війни)

За час існування проєкту було виконано 43 311 заявок (15 080 з початку війни)

Із початку війни чат-ботом «Друг» скористалося понад 40 000 людей, і наразі він доступний українською та англійською мовами.

Команда

Команда складається з висококваліфікованих волонтерів — психологів, психіатрів, психотерапевтів та клінічних психологів. За 2 роки існування платформи ІКМ сформував спільноту, де спеціалісти-волонтери можуть вдосконалювати свої навички: відвідувати інтервізії та супервізії, тематичні вебінари, а також обмінюватися досвідом з іншими учасниками проєкту.

Канал «Психологічна підтримка» під час війни

З початку війни канал «Психологічна підтримка» став джерелом корисних лонгрідів для біженців, тих, хто переживає втрату, перебуває в депресії, не може усвідомити те, що відбувається, та дати собі раду. Матеріали були створені кваліфікованими психологами.

>450 000 підписників

>33 000 підписників

Контентне наповнення каналу під час війни

Соціальні мережі проекту

Ресурси проєкту

Комунікаційний супровід Посольства України в Республіці Польща

Комунікаційний супровід Посольства України в Республіці Польща

Команда Інституту когнітивного моделювання під час повномасштабного вторгнення росії в Україну почала працювати консультантом із комунікацій для Посольства України в Польщі, а також для створеного на його базі Кризового координаційного центру. Його метою стала допомога у вирішенні ключових питань та оперативне реагування на виклики воєнного часу.

Спільна робота розпочалася 17 березня 2022 року, а вже 21 березня 2022 року відбувся перший онлайн-брифінг посла Андрія Дещиці на фейсбук-сторінці посольства.

Інститут когнітивного моделювання налаштував з нуля систему щоденних брифінгів Посольства України в Польщі, матрицю розповсюдження сигналу, а також сформулював ключові тези для меседж-боксів.

На сьогодні проведено понад 50 онлайн-брифінгів посольства.

Розроблена командою ІКМ система сприяла систематизації цілої низки комунікаційних процесів безпосередньо в дипустанові, а також збільшила інтерес до діяльності посольства і консульств України в Польщі серед українців і також громадян Польщі.

Кризовий медіацентр при посольстві надає майданчик для широкого конструктивного діалогу для міжнародних делегацій і друзів України зі всього світу. 

Питання, якими займається Кризовий координаційний центр:

  • залучення та логістика міжнародної гуманітарної допомоги;
  • взаємодія з волонтерськими фондами Польщі, України та усього світу;
  • комунікація про діяльність Посольства України в Польщі;
  • підтримка українських консульських установ у Польщі;
  • вирішення координаційних питань тощо.

Також при Кризовому центрі працює гаряча лінія +48-790-187-172, куди українські громадяни та представники міжнародних організацій можуть зателефонувати й отримати консультаційну підтримку.

Онлайн-платформа допомоги постраждалим від домашнього насильства «Мені здається»

Онлайн-платформа допомоги постраждалим від домашнього насильства «Мені здається»

Інститут когнітивного моделювання разом із «Фондом Маша» Маші Єфросініної та Товариством Червоного Хреста України об’єднали зусилля та 2 лютого 2021 року оголосили про старт всеукраїнської просвітницької кампанії із протидії насильству «Мені здається».

«Почуйте цю тишу». Маша Єфросініна закликає звернути увагу на проблему домашнього насильства

Цілі кампанії:

  • Сформувати у постраждалих переконання, що не слід терпіти насильство
  • Сформувати в суспільстві розуміння, що домашнє насильство — це не приватна справа причетних, а суспільна проблема, вирішення якої стосується кожного
  • Підвищити обізнаність потерпілих про алгоритм дій у разі насильства
  • Сформувати в суспільстві осуд випадків насильства

Команда Інституту когнітивного моделювання розробила комунікаційну стратегію щодо подолання проблеми домашнього насильства.

Основні етапи кампанії:

  • Запуск онлайн-платформи «Мені здається» — своєрідного щоденника, на сторінках якого потерпілі від насильства можуть розповісти свої історії анонімно або почитати розповіді тих, хто також переживає складний етап.
  • Створення вайбер-спільноти «Stop Abuse Ukraine» з інформацією про ситуацію з насильством в Україні та світі, його різновиди, способи прояву, а також із телефонами гарячих ліній.
  • Запуск outdoor-кампанії у квітні 2021 року із закликом не мовчати про факт домашнього насильства.
  • Розробка серії тематичних віжуалів напередодні боксерського поєдинку між Олександром Усиком та британцем Ентоні Джошуа.
  • Запуск діджитал-кампанії проти домашнього насильства #НеЗдається спільно із  StarLightMedia та за підтримки Товариства Червоного Хреста України.

Кампанія об’єднала 10 роликів, у яких амбасадор проєкту «Мені здається» Маша Єфросініна та інші відомі люди читали історії потерпілих із платформи «Мені здається» та закликали увійти в 2022 рік без насильства.

Результати роботи платформи «Мені здається» за перший тиждень

«Школа прессекретарів» від Інституту когнітивного моделювання

«Школа прессекретарів» від Інституту когнітивного моделювання

«Школа прессекретарів» — це повноцінний 8-тижневий курс із максимальним зануренням в актуальні практики та ефективні стратегії роботи сучасного прессекретаря.

Основні теми курсу:

  • як побудувати ефективну комунікацію зі своєю аудиторією;
  • як розвивати відносини з журналістами та блогерами «по любові», а не за гроші;
  • як зробити клієнта бажаним гостем на всіх ефірах та багато іншого.

Навчання розраховане на 15 слухачів, які зараховуються за результатами вступного завдання, а після закінчення курсу найкращі випускники «Школи прессекретарів» отримують можливість пройти стажування у пресслужбах українських органів державної влади.

Спікери проєкту

Віктор Березенко

Павло Орлов

Георгій Тихий

Регіна Гусейнова

Юлія Вернігор

Дмитро Царенко

Анна Ткаченко

Олена Семикіна

Владислав Грузинський

Оксана Москаленко

Світлана Павелецька

Роман Кравець

Оксана Богданова

Спартак Суббота

Куратор курсу

Rockstar української журналістики. Експерт із закулісного життя українських політиків. Знає все про їхнє минуле, конфлікти, мрії та плани. Автор відеоблогу «Кравець блог». Лауреат премії від Kyiv Post «top 30 under 30».

Брав інтерв’ю в перших із перших: Володимира Зеленського, Ігоря Коломойського, Сергія Притули, Святослава Вакарчука та багатьох інших представників політикуму і не тільки.

Отримав запрошення на роботу до Офісу Президента України від Володимира Зеленського прямо під час його пресконференції.

Знає зсередини роботу найрейтинговіших ЗМІ.

«Україна у вогні» — щоденники війни очима українців, які пережили окупацію Маріуполя та інших міст України

«Україна у вогні» — щоденники війни очима українців, які пережили окупацію Маріуполя та інших міст України

Історії проєкту «Україна у вогні» на платформах «Інстаграм» та «Твіттер» засновані на розповідях 27-річної Каті із блокадного Маріуполя. Дівчина уособлює збірний образ українки, на очах якої російська армія скоює криваві злочини проти людства. Катя стає голосом тисяч жінок — мовчазних свідків нелюдських дій окупантів у Маріуполі, Бучі, Чернігові, Харкові, Херсоні, Мелітополі та інших українських містах.

>12 000 підписників

>500 підписників

«За кілька днів до нападу росіян Ірина приїхала в Маріуполь, щоб допомогти свекрусі, яка важко захворіла. Виїхати з оточеного міста вона, її чоловік та 10-річний син вже не змогли. Війна застала сім’ю вдруге — у 2014 році вони тікали від війни на Донбасі.

З перших днів у супермаркетах міста стояли великі черги. Потім магазини почали грабувати. Люди хапали не лише продукти харчування, а й алкоголь та предмети побуту. Першою зникла вода. Брали воду із систем опалення під’їздів. Навчилися робити «алхімію» на багатті, перетворюючи технічну воду на питну.

Однієї ночі під час обстрілу відчула, що будинок підскочив. Авіаційна бомба влучила в сусідню 14-поверхівку. Половина будинку зникла, кіоск неподалік злетів у небо і повис на дереві. Після цього, коли ми чули гуркіт літака, ми одразу ховалися.

Одного разу летів літак. Він скинув бомбу на драматичний театр, де ховалися люди. На тротуарі біля нього великими білими літерами було написано «Діти». Це був прямий удар. Вижили лише ті, хто був під сценою. Мало. Якби не авіація, Маріуполь би вистояв.

Були дні, коли ми взагалі не виходили з підвалу через сильні обстріли. Одного разу всі в підвалі захворіли на ротавірус. Спочатку діти, потім дорослі.

Більшість людей гинули від осколкових поранень, коли стояли в черзі по воду або готували їжу біля дому. Так загинув чоловік із сусіднього під’їзду, коли вийшов по воду. Він так і лежав із чайником. Довго.

Загальну кількість загиблих у Маріуполі підрахувати неможливо. Ніхто нікого не рахував. Не прикривав і не ховав одразу, не збирав документів. Люди просто лежали на вулицях, а ми проходили повз них. «Раніше я думала, що померти не страшно, і, можливо, це не остання наша реінкарнація. Але в Маріуполі я зрозуміла, що хочу жити. Я справді хотіла, щоб ніхто не помер». 

Ірина із сином виїхала за кордон, чоловік пішов в армію».

«Маріуполь — це відкрита рана на серці кожного українця. Чи можна повірити, що таке можливо у 21 столітті? Але це факт. І це наша реальність. Жорстокість, цинізм і ненависть. І десятки тисяч скалічених життів…

Зараз окупанти активізують знесення будинків та знищення доказів. Перші комісії у складі колаборантів та мнс росії пішли поквартирним обходом. Людей попереджають про виселення, але маріупольці продовжують жити навіть у під’їздах зі страшними наслідками війни, як на фото».

Соціальні мережі проекту

Спецпроєкт «Наша незалежність»

Спецпроєкт «Наша незалежність»

Спецпроєкт, присвячений головним досягненням, подіям та важливим відкриттям незалежної України в історичній ретроспективі. Адже обличчя держави — це насамперед люди, народ та їхні наукові досягнення, здобутки в політиці, спорті, мистецтві.

Винайдення рідкого скальпеля та фазаграфа, кінескопа й променів, що лягли в основу сучасного «рентгена», проєктування трамвая та першого вертольота, політ у космос, найсильніші люди планети та її безпрограшні спортсмени, козаки й кобзарі, мирні революціонери, народні майстрині, відомі на весь світ, перший комп’ютер у континентальній Європі та багато іншого — це все стало можливим завдяки українцям. Беззаперечним є факт геніальності, свободолюбства та самобутності нашого народу, представники якого кожного дня — за мікроскопом лабораторій, у камуфляжі, зі скальпелем чи указкою в руках, доводять: українському роду нема переводу.

30 років незалежності пролетіли як мить і збагатили нашу історію чималою кількістю нових феноменів. Якщо ж трохи уповільнитися та проаналізувати, бачимо, що події попередніх століть стали не лише бустером історичних процесів — відлуння віків є поводирем сучасності. Саме ця гіпотеза лягла в основу проєкту.

Засновник ІКМ Дмитро Царенко«На сайті проєкту ми не тільки розповіли про 30 визначних здобутків українців за 30 років незалежності, але і довели, що історія циклічна. Саме розуміння циклічних закономірностей, націленість на прогрес та повага до минувшини вчать нас, як поводитися в майбутньому. Сподіваємося, що наша країна буде тільки примножувати свої здобутки, а ми щороку зможемо поповнювати вже зібрану Інститутом національну скарбницю перемог».